کیفیت مراسمات اعیاد و ولادت ها ، مسئله این است!
ساعت ۸:۱٤ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٢/۱۱/۳  کلمات کلیدی:

بسم الله الرحمن الرحیم

میلاد پیامبر مهر و رحمت مبارک باد. خدارا شاهد میگیریم در این دنیا آخرین فرستاده ی اورا دوست داریم و فرزندان او را دوست داریم و از دشمنان ش بیزاریم و فراری.

عکس ندارم ! الکی بهشت رو سوژه کنم حواستون پرت بشه !

دو هفته است که آقای احمدی لطف میکنند و خدمتشون هستیم ، اسم شریف ایشون امیر حسن احمدی ه ! حالا نمیدونم رو چه حسابی  بهشت ، علی امیر احمدی زده ! خدا می دونه !

دوستانی که تقاضای تغییر نام خودشون رو دارن یه تک پا به بهشت سر بزنن سریع انجام میشه !

خداروشکر مراسمات میلاد در هیئت الرضا علیه السلام با تلاشی که خود آقا رضا  و سایر عزیزان دارن ، از ارائه سبک های فاخر گرفته تا شوخی کردن ها و ... نسبت به سایر جلسات شیرین تر و مفید تر میشه.

اما واقعا چرا رتبه کیفی برگزاری مراسمات میلاد نسبت به شهادت ها تفاوت اساسی داره ؟

یادمه تو یکی از این سالها که ذاکرین و مادحین خدمت رهبری رسیده بودند ، همین دغدغه رو ایشون مطرح کرده بودن و بر جذاب سازی جلسات میلاد تاکید داشتند . داخل پرانتز بگم ! ( الان اسم رهبری رو میارم ! مثل پست قبلی تو کامنت ها باید کتک بخورم ! دوست عزیزی فتوای خودشونو به رهبری نسبت دادن ! بعد به من میگفتش تو که انقد خوب داستان می نویسی ! فلان ! )

خلاصه قصد ندارم مباحث جریان شناسی هیئت رو اینجا مطرح کنم ، اما باید تو یه فرصتی حتما این کار انجام بشه . این مخالفت هایی که بعضی از طیف های مذهبی سنتی نسبت به سبک شور و ... نشون میدادن و تمام قد در مقابلش قد علم کردن ! بپذیرند یا نپزیردند باعث احیا دوباره هیئات ها شد. جالبه حاج اکبر ناظم که الان تا اسمش میاد همه تریپ پیر غلامی ور میدارن و ازش خاطره نقل میکنن ! ( لامصب خاطرات هر روز آپدیت میشه ! چیزی بهشون نگی از خاطرات مرحوم از ترکمنچای برات میگن تا تعلیق هسته ای ! کنتور نمیندازه که ! ) همین حاج اکبر ناظم رو برید ببینید چه مخالفت هایی که باهاش نکردن و میگفتن تو داری سبک سنتی هیئت هارو به هم میزنی ! یه سری از انسان های به ظاهر متدین یه جوری رفتار میکنن که انگار از ولی فقیه هم دلشون بیشتر برای اسلام می سوزه ! نظر ایشون اینه که هر سبکی که باعث وهن مذهب نشود و ایراد محتوایی نداشته باشه اجرای اون مانعی نداره . حالا وهن بودن یا نبودن کی تعیین می کنه ؟ عرف ، و این عرف تو خیلی از مباحث دینی وظیفه دار تعیین نوع و نحوه اجرا احکام و ... است.

حالا عرف میگه هیئت با این مختصات هیئت بدون حاشیه و مناسبی ه و ما به تکلیف خودمون عمل کردیم . حال این وسط نظر مرجع عزیز تقلیدی تو یک موضوع خاص اینه که مثلا برهنه شدن ایراد داره. خوب ، مقلدین اون مرجع یقینا رعایت می کنند و هرکس موظف به اینه که وظیفه ش رو انجام بده ، اما مرجع تقلید ما ، مراد ما ، پیر ما رهبری است و ما سعی در پیاده کردن فرمایشات ایشون رو داریم.

خلاصه ، از تمامی عزیزانی که دستی بر آتش دارند و یا در حوزه ی اندیشه بروبیایی دارند خواهش میکنیم، شما بیاید و ایده پردازی کنید.

که ما چه کار کنیم که مراسمات میلاد و اعیاد ما به کیفیت مراسمات شهادت ها برگزار شود و از طرفی استکاک با مبانی و اصول سنتی نداشته باشد؟

قطعا اگر ایده ی کاربری مطرح شود ، پس از بررسی  و تایید آن علاوه بر اجرا و اجر معنوی که یقینا خواهد داشت قول میدیم هدیه ای که تقدیم خواهد شد فراتر از انتظار باشد.

بهشتی باشید.