بیرق هیئت الرضا ، تبریک !
ساعت ٧:۱٧ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/۱۱/۱۳  کلمات کلیدی:

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام

حجت الاسلام صادقی جلسه این هفته رو با توضیح احکامی پیرامون نماز شروع کردند و در ادامه سرفصل بحث رو بررسی فرقه ضاله وهابیت قرار دادند.

خداروشکر هم منبری های عزیز لطف دارند و هم مستعمین رسم ادب رو نگه می دارند و بحث حاج آقا هم خوب بود و پاسخگویی به چند شبهه فرقه ی وهابیت رو در پی داشت.

اما متاسفانه جدیدا هرکی میخواد اظهار گندگی کنه ! درمورد مسائل عجیب و غریب حرف میزنه که یکی ش به درد ما بچه هییتی ها نمی خوره از فراماسونری بگیر تا ارتباط دختر و پسر ! آخه طرف به استادش گفت من برای فرهنگ می نویسم شما برای پول ! استاد گفت درست میگی هرکی برای هرچی که نداره می نویسه !

چراغ ها آروم آروم داشت کم میشد و نگاه ها به سمت ورودی حسینیه ، اواخر روضه حاج آقا بود که آقا موسی رضایی وارد شدند ، زیارت عاشورا و روضه و زمینه ای که بعدش رو پا ایستادیم تا حسین آقا یعقوبی به فیض رسوند شور مجلس تکمیل شد که حاج ابراهیم و سایر رفقا هم اومدن ...

 دی وی دی ! مراسم شب عاشورا عرضه شد ! البته خیلی سخته یکه و تنها ، یا ابی عبدالله ، شب عاشورا !

خوب الحمدلله حاج آقا از بیمارستان مرخص شدن ، هیئت هم تشریف آوردند اما خوب طبیعتا جلو منبر نمی شد تشریف بیارن تو اتاق میزبان رفقا بودن ، تو این مدت هم از دوستانی که پیگیر بودند و دعاگو تشکر میکنیم ، اما تیتر زرد تو هر موضوعی زشته ، دیدم زده بودن در غیاب هلالی چه کسانی هیئت الرضا را اداره کردند ‌!!! اولا ...... ! دوما خبرگزاری ها و ... اجازه ورود به اتاق مادحین رو ندارند درست ، ولی دلیل نمیشه چون ندیدن غایب بزنن ! خب چشاتو وا کن ! والا با این خبراشون !

دهه فجر رو به بیرق هیئت الرضا تبریک میگم ! که اگر فجری نبود پرچمی نبود

بهشتی باشید


 
دوری از حرم جگرم را مریض کرد . . .
ساعت ۱٠:٤٢ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٢/۱۱/۸  کلمات کلیدی:

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام

زنگ زد گفت مجیدیه خبری نیست ! آپ نمیکنی ! تحویل نمیگری !

گفتم حرفی برای گفتن ندارم !

گفت خیلی صادقانه بگو نبودی و ناراحتی از نبودنت ، گفتم نمی خوام موضوع رو شخصی کنم !

ولی واقعا موضوع مهم و ناراحت کننده ای ه ، و جا داره مفصل براش بنویسم

متهم به ناسیونالیستی م نکنید ! اما از من قبول نمی کنید از هر کی میخواید بپرسید ! هرکی چند وقت هیئت الرضا رو درک کرده ، عجیب نمک گیر شده . و دعا کنیم برای دوستانی که نمک گیر شدند و فاصله دارند.

مجیدیه بودیم ، هیئت اگر اشتباه نکنم خونه ی شهید ابراهیمی برگزار میشد که باهاش آشنا شدم، خلاصه به اقتضای سن ! بازی گوشی میکردیم ! معمولا نمیزاشت قرائت قرآن رو گوش کنم و مارو به صرف نوشمک ! میهمان میکرد ، خوش اشک بود و امام رضایی،  تقریبا پیگر جلسات بود تا سال 1388 ! بعد قضایای فتنه به خاطر محبت داداش ش رفتن یکی از کشورهای دوست و همسایه ! هر وقت تو فضای مجازی ملاقات میکنیم میگه تنها دلبستگی و گمشده م تو ایران هیئت الرضا ست.

رفقایی که از شهرستان میان و نمک گیر میشن و دلشون جا میمونه،  بچه هایی که متاهل شدن و متحول ! و الان حسرت بزرگشون جمعه شب هاست

یا اونایی که یواشکی بهشت سر میکشن و افسوس می خورن

بشکند دستی که دورت کرد ز من ...

دعا کنید برای جاماندگان قافله . . .

دعا کنیم برا اون ور آبی ها ، این ور آبی ها ، دعا کنیم برای هیئت الرضایی های جهان

بهشتی باشید


 
کیفیت مراسمات اعیاد و ولادت ها ، مسئله این است!
ساعت ۸:۱٤ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٢/۱۱/۳  کلمات کلیدی:

بسم الله الرحمن الرحیم

میلاد پیامبر مهر و رحمت مبارک باد. خدارا شاهد میگیریم در این دنیا آخرین فرستاده ی اورا دوست داریم و فرزندان او را دوست داریم و از دشمنان ش بیزاریم و فراری.

عکس ندارم ! الکی بهشت رو سوژه کنم حواستون پرت بشه !

دو هفته است که آقای احمدی لطف میکنند و خدمتشون هستیم ، اسم شریف ایشون امیر حسن احمدی ه ! حالا نمیدونم رو چه حسابی  بهشت ، علی امیر احمدی زده ! خدا می دونه !

دوستانی که تقاضای تغییر نام خودشون رو دارن یه تک پا به بهشت سر بزنن سریع انجام میشه !

خداروشکر مراسمات میلاد در هیئت الرضا علیه السلام با تلاشی که خود آقا رضا  و سایر عزیزان دارن ، از ارائه سبک های فاخر گرفته تا شوخی کردن ها و ... نسبت به سایر جلسات شیرین تر و مفید تر میشه.

اما واقعا چرا رتبه کیفی برگزاری مراسمات میلاد نسبت به شهادت ها تفاوت اساسی داره ؟

یادمه تو یکی از این سالها که ذاکرین و مادحین خدمت رهبری رسیده بودند ، همین دغدغه رو ایشون مطرح کرده بودن و بر جذاب سازی جلسات میلاد تاکید داشتند . داخل پرانتز بگم ! ( الان اسم رهبری رو میارم ! مثل پست قبلی تو کامنت ها باید کتک بخورم ! دوست عزیزی فتوای خودشونو به رهبری نسبت دادن ! بعد به من میگفتش تو که انقد خوب داستان می نویسی ! فلان ! )

خلاصه قصد ندارم مباحث جریان شناسی هیئت رو اینجا مطرح کنم ، اما باید تو یه فرصتی حتما این کار انجام بشه . این مخالفت هایی که بعضی از طیف های مذهبی سنتی نسبت به سبک شور و ... نشون میدادن و تمام قد در مقابلش قد علم کردن ! بپذیرند یا نپزیردند باعث احیا دوباره هیئات ها شد. جالبه حاج اکبر ناظم که الان تا اسمش میاد همه تریپ پیر غلامی ور میدارن و ازش خاطره نقل میکنن ! ( لامصب خاطرات هر روز آپدیت میشه ! چیزی بهشون نگی از خاطرات مرحوم از ترکمنچای برات میگن تا تعلیق هسته ای ! کنتور نمیندازه که ! ) همین حاج اکبر ناظم رو برید ببینید چه مخالفت هایی که باهاش نکردن و میگفتن تو داری سبک سنتی هیئت هارو به هم میزنی ! یه سری از انسان های به ظاهر متدین یه جوری رفتار میکنن که انگار از ولی فقیه هم دلشون بیشتر برای اسلام می سوزه ! نظر ایشون اینه که هر سبکی که باعث وهن مذهب نشود و ایراد محتوایی نداشته باشه اجرای اون مانعی نداره . حالا وهن بودن یا نبودن کی تعیین می کنه ؟ عرف ، و این عرف تو خیلی از مباحث دینی وظیفه دار تعیین نوع و نحوه اجرا احکام و ... است.

حالا عرف میگه هیئت با این مختصات هیئت بدون حاشیه و مناسبی ه و ما به تکلیف خودمون عمل کردیم . حال این وسط نظر مرجع عزیز تقلیدی تو یک موضوع خاص اینه که مثلا برهنه شدن ایراد داره. خوب ، مقلدین اون مرجع یقینا رعایت می کنند و هرکس موظف به اینه که وظیفه ش رو انجام بده ، اما مرجع تقلید ما ، مراد ما ، پیر ما رهبری است و ما سعی در پیاده کردن فرمایشات ایشون رو داریم.

خلاصه ، از تمامی عزیزانی که دستی بر آتش دارند و یا در حوزه ی اندیشه بروبیایی دارند خواهش میکنیم، شما بیاید و ایده پردازی کنید.

که ما چه کار کنیم که مراسمات میلاد و اعیاد ما به کیفیت مراسمات شهادت ها برگزار شود و از طرفی استکاک با مبانی و اصول سنتی نداشته باشد؟

قطعا اگر ایده ی کاربری مطرح شود ، پس از بررسی  و تایید آن علاوه بر اجرا و اجر معنوی که یقینا خواهد داشت قول میدیم هدیه ای که تقدیم خواهد شد فراتر از انتظار باشد.

بهشتی باشید.